Европейската комисия обяви няколко действия, които дават на младите хора по-голяма

...
Европейската комисия обяви няколко действия, които дават на младите хора по-голяма
Коментари Харесай

По-силен глас за младите хора при изготвянето на политиките на ЕС

Европейската комисия обяви няколко дейности, които дават на младежите по-голяма опция да вземат участие във вземането на решения и задълбочават младежкото измерение в политиките на Европейски Съюз в интервала преди и след европейските избори през 2024 г. Обявените дейности се основават на резултатите от Европейската година на младежта (2022 г.), в границите на която Европейска комисия набеляза повече от 130 политически начинания за младежите.

Илиана Иванова, комисар по въпросите на нововъведенията, научните проучвания, културата, образованието и младежта, съобщи: „ Младите хора са утрешните водачи, само че също по този начин и днешните носители на смяна. Тяхното присъединяване е от извънредно значение, защото те ще живеят с последствията от нашите решения. Ето за какво им даваме опция да имат по-силен глас при правенето на политиките на Европейски Съюз и отговаряме на опасенията им в области, които са значими за тях.

Това е нашият ангажимент да изградим по-добро бъдеще за идващото потомство. “

При създаването на политики, Комисията се ангажира да регистрира систематично въздействието им върху младежите посредством използване на така наречен " младежка инспекция " (youth check) в рамките на стратегията на Европейски Съюз за младежта за интервала 2019—2027 г., както и посредством организирането на разговори сред младежи и комисари, профилирани кръгли маси и други форми на продан сред юношески организации, млади откриватели, представители на страните членки и останалите институции на Европейски Съюз.

Комисията също по този начин ще укрепи диалога на Европейски Съюз по въпросите на младежта — най-големият механизъм за присъединяване на младежите в Европа.

Сред препоръчаните съответни дейности на Комисията по значими за младежта тематики попадат също:
Работа по основаване на взаимна европейска просветителна степен в сходство с европейската тактика за университетите; Създаване на платформа за постоянен разговор и съвещания с юношески организации от целия свят в региона на външната активност на ЕС; Актуализиране на рамката за качество на стажовете, заслужено заплащане и достъп до обществена закрила; Изготвяне на насоки за благосъстоянието в училищата; Обращение към младежите посредством идната акция на Комисията за климата и демокрацията преди изборите за ЕП; Повече благоприятни условия за младежка доброволческа активност и допълнение на бюджета на поканата за показване на оферти по линия на Европейския корпус за взаимност за 2024 г. от стратегия „ Хоризонт Европа “; 
Продължаване на самодейността ALMA (aim, learn, master, achieve — стреми се, учи, овладей, постигай), с цел да се помогне на младежи в неравностойно състояние да се интегрират посредством образователен опит в чужбина.

Два месеца преди провеждането на изборите за Европейски парламент — от 12 до 19 април — ще се проведе Европейската седмица на младежта през 2024 г., която ще бъде отдадена на демократичното присъединяване и изборите.

 

Последвайте канала на
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР